GEOSYNTETYKI
dla Budownictwa
Szybki kontakt:
tel: 33 817 00 59

WYSOKO PAROPRZEPUSZCZALNE MEMBRANY DACHOWE

 Od kilkunastu lat obserwujemy bardzo gwałtowny wzrost rynku membran dachowych w Polsce. Rosnący popyt jest związany ze stopniowym przenoszeniem zainteresowania inwestorów tradycyjnymi membranami i wyrobami bitumicznymi na nowoczesne - wysokoparoprzepuszczalne. Membrany paroprzepuszczalne do powszechnego stosowania w budownictwie zostały wprowadzone około 30 lat temu. Okres żywotności membran dachowych wynosi nawet 200 lat- porównywalnie z okresem żywotności samego pokrycia dachowego.

W przypadku stosowania membran paroprzepuszczalnych przy konstrukcji pokrycia dachowego wśród najbardziej istotnych i decydujących o atrakcyjności tego rodzaju materiałów cech należy wymienić:

- szybki, łatwy i tani montaż membrany dachowej,

- membrana zapobiega kondensacji pary wodnej w warstwie izolacji na poziomie co najmniej takim samym, jeśli nie lepszym niż w przypadku dachów wentylowanych w sposób tradycyjny,

- ograniczenie przenikania powietrza do wewnątrz i zapewnienie większej szczelności pokrycia,

- redukcję zużycia energii wewnątrz domu, a także redukcję emisji dwutlenku węgla z budynku,

- zapewnienie lepszych warunków na poddaszach, które dzięki membranie stają się bardziej suche, cieplejsze oraz czyściejsze,

- pozytywny wpływ na wygląd i jakość wykonania pokrycia dachowego.

 

MEMBRANA DACHOWA jest otwartą dyfuzyjnie wielowarstwową folią wysokoparoprzepuszczalną z przeznaczeniem pod zewnętrzne pokrycie dachu lub jako wiatroizolacja do ścian budynków w konstrukcjach szkieletowych Dzięki wysokiemu współczynnikowi Sd (zwykle około 0,02m) znajduje zastosowanie w dachach z izolacją termiczną do pełnej wysokości krokwi, w których układane jest bezpośrednio na tej izolacji (nie jest wymagana szczelina pomiędzy wełną mineralna a mambraną).

 

 

Zalety:

Wysoka przepuszczalność pary wodnej (zwykle od 1300 do 3000g/m2/24h), dzięki której membrana przejmuje odprowadzana wilgoć i kieruje ją przez szczelinę wentylacyjna na zewnątrz Całkowicie wodoszczelne, chronią izolacje termiczną od zewnątrz przed opadami deszczu czy śniegu. Umożliwia montaż izolacji termicznej do pełnej wysokości krokwi.

Z POŚRÓD WIELU PRODUKTÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA RYNKU PROPONUJEMY PAŃSTWU MIĘDZY INNYMI RODZINY PRODUKTÓW: STROTEX, TOPFOL, TYVEK, KLOEBER, DOERKEN ITP.

 

Folie dachowe  niskoparoprzepuszczlane

 

Jako jeden z elementów hydroizolacji poddasza mają za zadanie odparowywanie wilgoci z wełny termoizolacyjnej, więźby dachowej oraz ochronę wełny termoizolacyjnej przed wodą, mogącą dostać się do niej poprzez nieszczelności w pokryciu dachowym lub z podwiewanym deszczem i śniegiem. Wymogiem przy stosowaniu folii dachowych jest wykonanie pomiędzy foliami a materiałem termoizolacyjnym tzw. szczeliny wentylacyjnej (ok. 5 cm), ułatwiającej odprowadzanie wilgoci.  Praktyka jednak wykazała, że szczelina wentylacyjna nie zawsze jest wykonywana prawidłowo, a wielokrotnie w ogóle jej nie ma, co powoduje skraplanie się pary wodnej na wewnętrznych stronach folii dachowych, a w efekcie nadmierne zawilgocenie termoizolacji. Folie dachowe są sukcesywnie wypierane przez membranę dachową z racji wysokich walorów użytkowych. Obecnie folie dachowe są zalecane jedynie na poddaszach nieużytkowych i jako wiatroizolacje w budynkach szkieletowych lub w lekkiej obudowie. Folia ta stanowi również ochronę przed wywiewaniem ciepła z warstwy izolacyjnej dachu. Stosowanie folii PAROPRZEPUSZCZALNEJ powinno być zgodne z projektem technicznym obiektu, opracowanym wg obowiązujących przepisów budowlanych uwzględniającym właściwości techniczne folii.

Zalety: Paroprzepuszczalna, Wodoszczelna, Dzięki wzmocnieniu zbrojeniem, odporna na rozrywanie, Elastyczne i łatwe w montażu, Odporne na działanie promieniowania UV

 

Parametry:

Ciężar powierzchniowy: 85 - 150 g/m2

Dyfuzja pary wodnej: 30 – 60 g/m2/24h

Wytrzymałość na rozerwanie przez gwóźdź: 250 - 300N

Zakres temperatur stosowania: -40°C do +80°C

Odporność na działanie promieni UV 3 miesiące 3

Klasa ogniowa: B2

Szerokość standardowa: 1,5m

Długość standardowa: 50mb

 

 

<< Powrót