GEOSYNTETYKI
dla Budownictwa
Szybki kontakt:
tel: 33 817 00 59

Izolacja pozioma murów i fundamentów

Folia do izolacji poziomej jest o tyle ciekawym produktem, że eliminuje użycie popularnych: papy i lepiku jako izolatora, jest to korzystniejsze pod względem rachunku ekonomicznego materiału, jak również oszczędza trud nakładania dwóch warstw "brudnych" materiałów. Czyli już na samym początku budowy odpada dodatkowy koszt zakupu i robocizny. Układa się ją jedno warstwowo, wyrównując powierzchnię przeznaczoną do jej ułożenia warstwą zaprawy o takiej grubości, by powstała możliwie pozioma powierzchnia bez nierówności. Tak ułożona izolacja pozioma muru zapewnia idealną długotrwałą ochronę murów fundamentowych i ścian budynków przed wilgocią podciąganą z podłoża.

Zastosowanie:

 Wykonywanie izolacji wodoochronnej budynków zarówno podpiwniczonych. jak i niepodpiwniczonych (z podłogą na poziomie terenu) Zabezpieczenie murów fundamentów i ścian budynków przed wilgocią kapilarną Warstwa zastępująca chudy beton Stosowanie folii powinno być zgodne z projektem Technicznym obiektu, opracowanym wg obowiązujących przepisów budowlanych, uwzględniającym właściwości techniczne folii.

Zalety:

 Wykonany ze specjalnego połączenia polietylenów charakteryzuje się licznymi zaletami w porównaniu z tradycyjnymi izolatorami w postaci papy i lepiku: odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu mur od podstaw jest pewnie chroniony przed wilgocią kapilarną pochodzącą z gruntu nie ulega procesowi rozkładu - trwale odporny na gnicie odporny na łamanie, zrywanie, dziurawienie oraz ścieranie dzięki wysokiej elastyczności może być z powodzeniem układany w narożach dzięki wyprofilowanym powierzchniom zapewnia stabilne i trwale połączenie z zaprawą duży wybór szerokości oraz lekkość rolki decydują o prostocie i racjonalności zastosowania do ochrony murów fundamentowych i ścian budynków

Parametry:

 Materiał: LDPE, PEHD, EPDM lub PCV

Grubość łącznie z promowaniem: ok. 0,4-1mm

Trwałość: odporna na działanie promieniowania UV

Zakres temperatur stosowania: -40°C do +80°C

Szerokość standardowa: 250mm, 300mm, 365mm, 400mm, 500mm, 600mm , 1000mm

Z POŚRÓD WIELU PRODUKTÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU PROPONUJEMY PAŃSTWU NAJBARDZIEJ UZNANE - HYDROFOL, IZOPLAST,  ALPHA I ALPHA PRO.

 

Folie kubełkowe TIMFOIL (400, 500,600, 700, 1000g)

Zwane są inaczej foliami profilowanymi lub fundamentowymi. Ich cechą charakterystyczną są tłoczenia o wysokości około 8mm. Folie te układane są na fundamencie w celu lepszego ich osuszania (tłoczenia umożliwiają szybkie odparowanie wilgoci na wysokości całego izolowanego fundamentu).

Idea pracy tej membrany oparta jest na wykorzystaniu szczeliny powietrznej, powstałej pomiędzy konstrukcją budynku, a izolacją. Szczelina ta zapewnia odprowadzenie wody i pary wodnej, co pozwala zabezpieczyć materiały budowlane przed nadmierną wilgocią i przed tworzeniem się ciśnienia hydrostatycznego. Folia przeznaczona jest do zabezpieczenia zewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, ścian przed uszkodzeniem mechanicznym w czasie zasypywania wykopów i osiadaniem ziemi. Doskonale sprawdza się też jako izolacja tarasów, stropów, stropodachów i podłóg. Dodatkowo poprawia izolację termiczną i dźwiękową.

MONTAŻ

Folie kubełkową układa się stożkami ściętymi w kierunku muru. Połączenia wykonuje się na zakładkę o długości ok. 30 cm. Mocowanie do ściany można wykonać przy użyciu gwoździ stalowych w odległościach ok. 60 cm od siebie. Przy układaniu poziomym zastosować dwustronną taśmę samoprzylepną. Montaż folii dopuszczalny jest w każdych warunkach atmosferycznych.

SYSTEM ALPHA PRO

Membrana AlphaPro jest trójwarstwową membraną chroniącą przed wilgocią wykonaną polietylenu i włókniny polipropylenowej. AlphaPro może być zarówno jako izolacja pozioma jak i jako izolacja pionowa stosowana do ochrony fundamentów przed wilgocią. W kombinacji z systemowymi narożnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, i z taśmą butylowo-aluminiowa stanowi AlphaPro System - idealne zabezpieczenie przed wilgocią dla każdego budynku. AlphaPro jest dużo mocniejsza i lżejsza dla pracującego na budowie niż tradycyjna folia PCV.  AlphaPro zdaje wymagania normy PN EN 14909-2007

Zalety AlphaPro:

ñ    wygodny i szybki montaż, (odpowiednie wymiary, gotowe szerokości taśmy)

ñ    wytrzymała - odporna na łamanie, zrywanie, dziurawienie

ñ    wysoka wodoszczelność 400 kpa

ñ    miękka - łatwo układa się w narożach

ñ    antypoślizgowa - łączy się z zaprawą

ñ    odporna na substancję bitumiczne, asfalty, rozpuszczalniki

ñ    membrana atestowana na PN-EN 14909 i DIN 20000-201

Ze względu na wysoką wytrzymałość udarową zastosowanie membrany AlphaPro eliminuje stosowanie ochronnej warstwy z folii kubełkowej. Ze względu na szczelność, połączenie izolacji poziomej z pionową eliminuje stosowanie izolacji z zakresu technologii malarskich: lepiki, substancje bitumiczne.

 

 

 JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY/-A LUB OCZEKUJESZ PORADY -PISZ LUB ZADZWON, A NASZ PRZEDSTAWICIEL WSZYSTKO CI WYJASNI I PRZEDSTAWI OPTYMALNE ROZWIĄZANIE  

<< Powrót