GEOSYNTETYKI
dla Budownictwa
Szybki kontakt:
tel: 33 817 00 59

Geokompozyty drenażowe są to wytworzone fabrycznie przestrzenne struktury jedno- lub dwustronnie przepuszczalne, składające się z rdzenia obłożonego z jednej lub z obu stron geowłókniną lub geotkaniną, przeznaczone do zbierania i transportu nadmiaru wody.

Rdzeń maty wykonany jest najczęściej z polipropylenu w formie przestrzennej maty (kraty o wysokości ok. 0,5cm-1cm, włókna rozproszone, siatki, formy kubełków lub sześcianów itp.). Takie wykonanie maty zapewnia dużą odporność na obciążenia przy zachowaniu wysokich właściwości filtracyjnych i drenujących. Geokompozyty drenażowe mogą być stosowane w układzie pionowym i poziomym. Geokompozyty drenażowe mogą skutecznie zastąpić filtr mineralny w systemach drenażowych, przynosząc przy tym szereg korzyści. Ich właściwości mechaniczne gwarantują długowieczność konstrukcji, zapobiegając przy tym uszkodzeniom mogącym powstać przy wbudowywaniu. Samo wbudowywanie w/w geokompozytów jest znacznie szybsze i łatwiejsze, a przez to tańsze, w porównaniu z filtrami mineralnymi, a do tego ich jakość jest ściśle określona i zagwarantowana przez stałą kontrolę.

 

Zastosowanie kompozytów drenażowych:

·      drenaż dodatkowy wysypisk śmieci i przejmowanie przecieków wody z nieszczelnych konstrukcji,

·      odprowadzanie gazów i i naturalny drenaż przykrytych wysypisk śmieci,

·      tunele, ściany oporowe i podziemne budowle,

·      drenaż gruntu w obiektach geotechnicznych,

·      place, parkingi, ogrody i stadiony sportowe.

·      jako system odwadniający dróg czy kolei

·      drenażu różnego rodzaju przyczółków mostowych

·      w konstrukcjach ogrodów dachowych i dachów zielonych

 

 


JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY, ZAINTERESOWANA LUB OCZEKUJESZ PORADY - PISZ LUB ZADZWON, A NASZ PRZEDSTAWICIEL WSZYSTKO CI WYJASNI I PRZEDSTAWI OPTYMALNE ROZWIĄZANIE<< Powrót